Difference between revisions of "FTTE faqs Pl"

From SMART4ALL FAQ
Jump to navigation Jump to search
Line 166: Line 166:
  
 
<br><strong><h3>Jaki jest harmonogram Otwartych Naborów i faz ich oceny?</h3></strong><p>
 
<br><strong><h3>Jaki jest harmonogram Otwartych Naborów i faz ich oceny?</h3></strong><p>
 
+
[[File:pl3.jpg|500px|border]]
  
 
<br><strong><h3>Are there any bonus points for COVID-19 mitigation or for the inclusion of sensitive social grops in this call? Because the Word template doesn't show any. It was the same case with template for the previous KTE, but the fields exsisted in the online submission form?</h3></strong><p>
 
<br><strong><h3>Are there any bonus points for COVID-19 mitigation or for the inclusion of sensitive social grops in this call? Because the Word template doesn't show any. It was the same case with template for the previous KTE, but the fields exsisted in the online submission form?</h3></strong><p>

Revision as of 14:29, 9 July 2022

SMART4ALL Drugi otwarty nabór

Zgłoszenie wniosku rozpoczyna się: 15 czerwca 2021, 00:00 CEST

Termin składania to: 15 września 2021, 17:00 CEST


Często Zadawane Pytania (FAQs)


O co chodzi w FTTE?

Instrument finansowania Eksperymentów Skupionych na Transferze Technologii (FTTE) koncentrując się na jednym z czterech zdefiniowanych pionów (cyfrowy transport, cyfrowe rolnictwo, cyfrowe środowisko i cyfryzacja wszystkiego), umożliwia synergię, przyspieszenie projektów zorientowanych na produkt i oferuje wskazówki dotyczące udanej komercjalizacji. Działanie to jest krótkoterminowe (9 miesięcy) i będzie składać się z transgranicznych eksperymentów odnajdywania właściwej świeżki (PAE) między dwoma różnymi podmiotami z dwóch różnych kwalifikujących się krajów (zgodnie z kryteriami kwalifikowalności określonymi w sekcji 3 Przewodnika dla wnioskodawców). W tych rodzaju eksperymentów jedna strona przenosi do partnera przyjmującego określoną technologię sprzęt (HW) lub oprogramowanie (SW) w celu umożliwienia utworzenia ulepszonego produktu lub procesów.


Kto może złożyć wniosek do otwartego naboru FTTE?

Transgraniczne eksperymenty SMART4ALL muszą być zaproponowane przez Konsorcjum zawierające następujące rodzaje wnioskodawców:

  • Uniwersytety i inne Instytucje Akademickie
  • MŚP i Nieznacznie Większe Przedsiębiorstwa, jak zadefiniowano w EU recommendation 2003/361. Nieznacznie Większe Przedsiębiorstwa są zdefiniowane odpowiednio jako organizacje z zatrudnieniem personelu poniżej 500 pracowników i obrotem poniżej 100 mln EUR.
  • Integratorzy Systemowi i/lub Dostarczyciele Technologii, tj. organizacje każdego rodzaju specjalizujące się w transferie technologii lub integracji systemów, obsługujące potrzeby użytkowników końcowych, pod warunkiem, że można je zaliczyć do jednego z dwóch poprzednich rodzajów beneficjentów.

Propozycje mogą być skladane przez jednostkę dowolnego z wyżej wymienionych typów, ale udział przynajmniej jednego MŚP/Nieznacznie Większego Przedsiębiorstwa jest obowiązkowy i ono powinno prowadzić transgraniczne eksperymenty znajdywania ścieżki do aplikacji (PAE).

PAE muszą być transgraniczne, z udziałem co najmniej dwóch niezależnych podmiotów z dwóch różnych kwalifikujących się krajów.

Kandydaci zaangażowani w konsorcja nie mogą obejmować żadnych partnerów SMART4ALL.


Czy dwie jednostki akademickie mogą aplikować do otwartego naboru FTTE?

Nie, Dostawca Technologii i Odbiorca Technologii powinni aplikować razem jako konsorcjum za pośrednictwem prostego formularza aplikacji. Kompozycja konsorcjum może być następująca

Pl.jpg


Jak znaleźć partnera do złożenia wniosku?

Poprzez SMART4ALL Matchmaking & Partner Search Service otrzymuje się dostęp do ekosystemu SMART4ALL w celu:

  • Dopasowania między partnerami technologicznymi, a także między stronami technologicznymi i biznesowymi, w oparciu o konkretne wymagania, oferty i charakterystyki.
  • Znalezienia partnera do otwartych naborów SMART4ALL.


Czy mogę złożyć wniosek jeśli jestem współpracownikiem jednego z partnerów konsorcjum SMART4ALL?

Nie, wnioskodawcy nie mogą mieć żadnego rzeczywistego lub/i potencjalnego konfliktu interesów z procesem selekcji SMART4ALL i podczas całego programu stażowego. Wszystkie przypadki konfliktu interesów będą ocenione przypadek za przypadkiem.


Jakie są technologie i piony w SMART4ALL?

SMAR4ALL koncentruje się na CLEC, tj. niskoenergetycznych technologiach obliczeniowych stosowanych w czterech pionach SMART4ALL przy europejskim przewodnictwie i o znaczeniu strategicznym, w tym między innymi w następujących dziedzinach kompetencji SMART4ALL (patrz podsumowująca tabela poniżej, pełna informacja jest dostępna w Przewodniku dla Kandydatów):

Pl2.jpg


Czy moje konsorcjum może aplikować jeśli moja propozycja dotyczy CLEC ale obszar naszych kompetencji nie jest zawarty w poprzedniej liście?

Tak, możesz złożyć wniosek, pod warunkiem, że Twoja propozycja koncentruje się na CLEC i możesz uzasadnić, że dotyczy jednego z czterech pionów. Jak wspomniano w zdaniu wprowadzającym, powyższa lista nie ogranicza pól kompetencji a jest to tylko listą informacyjną.


Jakie kraje kwalifikują się do SMART4ALL?

Następujące kraje kwalifikują się do otwarych naborów FTTE:

Ponadto, ponieważ jednym z celów SMART4ALL jest wsparcie transformacji cyfrowej głównie w krajach europejskich niedostatecznie reprezentowanych w europejskich programach finansowania, za pomocą eksperymentów transgranicznych, priorytetowo będą traktowane konsorcja, w których co najmniej jeden członek jest z jednego z krajów SEE (z wyjątkiem Grecji) (patrz sekcja 4 Przewodnika dla Wnioskodawców).


Czy może aplikować konsorcjum w którym dwa podmioty pochodzą z tego samego kwalifikującego się kraju?

Nie, FTTE i wszystkie eksperymenty SMART4ALL będą transgraniczne. W przypadku FTTE dwaj członkowie aplikujących konsorcjów muszą pochodzić z dwóch różnych krajów z listy krajów kwalifikujących się.


Czy konsorcjum lub członek konsorcjum może złożyć więcej niż jedną propozycję?

Każdy podmiot prawny może ubiegać się w otwartym naborze FTTE w tylu konsorcjach, w ilu chce, ale wybrany może zostać tylko w ramach jednego konsorcjum.


Co zawiera formularz zgłoszenia się do otwartego naboru FTTE?

Propozycje muszą być złożone za pomocą mikrostrony SMART4ALL: https://smart4all.fundingbox.com

Wnioski złożone w jakikolwiek inny sposób nie będą brane pod uwagę w celu finansowania.

Wszyscy kandydaci zostaną poproszeni o potwierdzenie na formularzu świadomej zgody - w celu złożenia pełnego wniosku.

Propozycje – przesłane przez platformę internetową – będą zawierać następujące sekcje:

  • Informacje kontaktowe
  • Informacje o Partnerze nr 1:
  • Informacje o Partnerze nr 2:
  • Kluczowe dane FTTE
  • Opis FTTE
  • - (Punktowana) DOSKONAŁOŚĆ
    - (Punktowany) WPŁYW
    - (Punktowane) REALIZACJA/WDROŻENIE
  • Problemy etyczne, ochrona danych i prywatność
  • Pytania do celów statystycznych
  • Oświadczenie o respektowaniu zasad i o braku konfliktu interesów – akceptacja
  • Formularz świadomej zgody – akceptacja
  • Przetwarzanie danych osobowych – akceptacja klauzuli informacyjnej.

Dodatkowe materiały, które nie zostały uwzględnione i wyraźnie zażądane w internetowym formularzu wniosku, nie będą rozważane do oceny propozycji. Dane nie zawarte w propozycji nie będą brane pod uwagę. Konsorcjum SMART4ALL stara się zapewnić poufność wszystkich dostarczonych danych; jednak, dla uniknięcia wątpliwości, wnioskodawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wskazanie swoich poufnych informacji jako takich.


<h3Jak długo trwa wypełnianie wniosku?

Aby z powodzeniem wypełnić formularz wniosku, prawdopodobnie będziesz potrzebować 1-2 dni pisania, ale jeśli wyobrazimy sobie, że twój zespół składa się z członków specjalizujących się w swoich dziedzinach wiedzy, możesz podzielić pracę i zyskać. Będziesz mógł dodać współpracowników do Twojego wniosku, aby każdy członek zespołu mógł zająć się swoim obszarem wniosku i skończysz szybciej.

Biorąc pod uwagę, że w każdej sekcji formularza wniosku online ustalono określone limity znaków, zachęcamy do koncentracji we wniosku na żądanych informacjach, pamiętając o wyzwaniach i obszarach objętych niniejszym naborem. Zalecamy również rozpoczęcie procesu przesyłania wyraźnie przed terminem, aby uniknąć okoliczności ostatniej chwili.


Kiedy mija termin składania mojego wniosku?

Wnioski należy składać do czasu i daty zamknięcia opublikowanych w otwartym naborze. Tylko propozycje przedłożone przed tym termiem będą akceptowane. Po zamknięciu naboru nie będą brane pod uwagę żadne dodatki lub zmiany w otrzymanych propozycjach.

Termin tego naboru upływa 15 września 2021 (17:00 CEST).


Jaka jest procedura procesu selekcji I jak długo to trwa?

Proces selekcji jest następujący:


Tes.png


Ogólne sprawdzenie kwalifikowalności:

Propozycja zostanie uznana za kwalifikującą się do oceny, jeśli spełnia następujące warunki:

  • szablon propozycji online został wypełniony zgodnie z wymaganiami.
  • propozycja została złożona przed terminem zamknięcia, jak podano w tekście otwartego naboru.
  • kryteria kwalifikowalności określone w sekcji 3 zostały spełnione.

Propozycje, które nie będą spełniały wszystkich warunków, nie będą rozważane do oceny.

Ocena zewnętrzna

Propozycje będą oceniane na podstawie następujących kryteriów: EXCELLENCE, IMPACT and IMPLEMENTATION. See more details in section 4 of the Guide for Applicants. DOSKONAŁOŚĆ, WPŁYW i WDROŻENIE. Zobacz więcej szczegółów w sekcji 4 Przewodnika dla Wnioskodawców.

Faza konsensu

Spotkanie konsensowe wybierze propozycje przyznania wsparcia finansowego.

Recenzja etyczna

Przed podpisem umowy Sub-Grantu, Komitet Etyki SMART4ALL dokona przeglądu wszystkich wybranych FTTE, a w szczególności tych, którzy podkreślają z góry kwestie etyczne (przez uczestników lub przez ewaluatorów).

Decyzja formalna

Formalna decyzja wsparcia finansowego wymaga podpisaniu umowy o finansowaniu SMART4ALL. W przypadku, gdy jakikolwiek partner konsorcjum SMART4ALL odmówi podpisania umowy o finansowaniu, wniosek zostanie wykluczony ze wsparcia finansowego. Wówczas pierwsza propozycja według rankingu z listy rezerwowej najwyżej ocenianych propozycji początkowo odrzuconych, zastąpi odrzuconą.

Komunikat po ocenie

Wnioskodawcy zostaną poinformowani o wynikach po zakończeniu oceny i podjęciu ostatecznych decyzji. Odrzuceni kandydaci otrzymają wiadomość e -mail, w tym powody odrzucenia.


Czy wszystkie kryteria oceny będą miały tę samą wagę?

Każdy oceniający uszereguje wnioski, przypisując wynik od 0 do 5 dla każdego kryterium i opracuje indywidualny raport oceniający. Ostateczny wynik zostanie obliczony jako suma ważona poszczególnych ocen dostarczonych przez oceniających.

Kandydaci, w tym co najmniej 1 członek regionu SET (oprócz Grecji) w ich konsorcjum, otrzymają 1 dodatkowy punkt w ogólnym wyniku (uzyskany przez dodanie trzech indywidualnych kryteriów).

Ostateczny wynik w każdym kryterium zostanie otrzymany przez dodanie. Powtarzające się równe wyniki będą rozstrzygane przy użyciu następujących kryteriów, w kolejności:

  • Liczba partnerów z krajów SSE w konsorcjum (z wyjątkiem Grecji).
  • Średni wynik kryterium wpływu.
  • Średni wynik kryterium wdrożenia.

‘Lista rankingowa’ zostanie utworzona z propozycji o wynikach powyżej minimalnego progu po przekazaniu do fazy konsensu.


Jakie koszty kwalifikują się w FTTE?

Całkowite wsparcie finansowe FTTE obejmuje zwrot kosztów tylko następujących rodzajów kosztów:

  • Koszty personelu zaangażowanego w FTTE
  • Szkolenia i działania pomocnicze związane z FTTE dla partnerów przemysłowych
  • Opracowanie umowów licencyjnych i praw własności intelektualnej (IPR)
  • Koszty podróży w celu niezbędnych wzajemnych wizyt partnerskich FTTE lub prezentacji oraz demonstracji FTTE organizowanych przez SMART4ALL.
  • Koszty zapewnienia otwartego dostępu do publikacji naukowych związanych z FTTE.
  • Koszty materiałów eksploatacyjnych i sprzętu.

Uwaga: IW przypadku podmiotów prawnych nastawionych na zysk, nawet jeśli dostarczymy środki w postaci ryczałtu, nalezy we wniosku uwzględnić budżet, a żądana kwota dotacji nie może przekroczyć 70% kosztów oszacowanych na wykonanie projektu. Podmioty działające bez zysku mogą wystąpić o przyznanie 100% swoich kosztów.


Czy każdy członek konsorcjum otrzyma fundusze o które występujemy?

Każdy wybrany wnioskodawca podpisze umowę Sub-Grantu z konsorcjum SMART4ALL. Fundusze przyznane na podstawie umowy Sub-Grantu są świadczone bezpośrednio z funduszy Europejskiego Projektu SMART4ALL, a zatem są funduszami należącymi do Komisji Europejskiej. Jak wspomniano powyżej, konsorcja będą mogły dystrybuować żądane fundusze między dwoma partnerami, zgodnie z dystrybucją zasobów określoną w propozycji.

Jednakże, dotacja zostanie wypłacona Wiodącemu Partnerowi który będzie odpowiedzialny za jej dystrybucję w konsorcjum.


Kiedy otrzymamy fundusze?

Władze Finansowe SMART4ALL dokonają płatności wiodącemu partnerowi FTTE na podstawie wniosku o wpłatę po zatwierdzeniu przez Komitet Mentorski SMART4ALL:

Aaa.png


Czy otrzymamy szablon żądanych rezultatów?

Tak, żądane raporty będą zawarte w indywidualnym planie mentoringu (IMP), który dla określonego transgranicznego FTTE zostanie zdefiniowany na początku programu wsparcia wraz z przydzielonymi mentorami. Ten dokument określa wskaźniki kluczowych osiągnięć (KPIs) i 3 rezultaty, które zostaną wzięte pod uwagę podczas oceny wykonania eksperymentów SMART4ALL zgodnie z kamieniami milowymi.


Czy konsorcjum sfinansowane przez FTTE będzie mogło ubiegać się o wsparcie w kolejnym otwartym naborze programu SMART4ALL?

Tak, każde konsorcjum lub każdy członek konsorcjum będzie mógł złożyć wniosek i uzyskać finansowanie w kolejnych otwartych naborach SMART4ALL, w tym w innych otwartych naborach FTTE.

Jedynym ograniczeniem jest to, że w sumie organizacja będzie mogła wystąpić o kwotę do 100 000 EUR.


Czy reguła ‘de minimis’ ma zastosowanie do FTTE? Czy istnieje jakieś dodatkowe ograniczenie dotyczące finansowania?

Nie, reguła ‘de minimis’ nie będzie miała zastosowania w FTTE ani żadnym innym otwartym naborze SMART4ALL.

Zgodnie z zasadami Komisji Europejskiej wsparcie finansowe nie zostanie przyznane indywidualnym podmiotom prawnym, które otrzymały już ponad 100 000 EUR za pośrednictwem otwartych naborów (Wsparcie Finansowe dla Stron Trzecich = FSTP = finansowanie kaskadowe) z projektów H2020 I4MS (https://i4ms.eu/) i SAE (https://smartanythingeverywhere.eu/) projects.

W przypadku otrzymania finansowania, przy czym na podstawie wspomnianego progu (100 000 EUR) z wyżej wymienionych źródeł, kandydaci powinni odpowiednio zmodyfikować swój budżet, jeśli to możliwe, biorąc pod uwagę projekt i przypisane zadania, szanując „zasadę braku podwójnego finansowania - (Podwójne finansowanie” oznacza sytuację, w której takie same koszty tej samej działalności są finansowane dwukrotnie poprzez wykorzystanie funduszy publicznych. Podstawową zasadą leżącą u podstaw zasad wydatków publicznych w UE jest to, że żadne koszty tej samej działalności nie mogą być finansowane dwukrotnie z budżetu UE. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w „Wytycznych finansowych dla wnioskodawców”

Podana ograniczona kwota nie obejmuje żadnego wkładu EC, który Twoja organizacja otrzymuje lub otrzymała jako beneficjent w projekcie finansowanym przez UE (w FP7 lub H2020). Udział jako beneficjent w projektach finansowanych przez UE nie wpływa na udział w otwartych naborach SMART4ALL. W celu wyjaśnienia prosimy o kontakt z odpowiednim działem w Twojej organizacji.


Jaki rodzaj wsparcia będzie potrzebny do przygotowania wniosku?

Przewodnik dla Wnioskodawców jest głównym dokumentem odniesienia. Zapewnia szczegółowe informacje na temat wymagań procesu oceny i selekcji

Jeśli nadal masz wątpliwości co do naszego procesu Otwartego Naboru, skontaktuj się z nami:

  • W przypadku pytań dotyczących wymagań Otwartych Naborów zadaj swoje pytanie w przestrzeni pomocy Społeczności SMART4ALL. W przypadku pytań technicznych proszę odwiedzić SMART4ALL Helpdesk.
  • Zobacz nagrane seminaria internetowe i szkolenia tutaj. Będą organizowane dodatkowe seminaria internetowe, które będą reklamowane na głównej stronie projektu ai za pośrednictwem naszych kanałów mediów społecznościowych.
  • Wyślij nam e -mail na następujący adres: helpdesk@smart4all-project.eu
  • Odwiedź często zadawane pytania (FAQs). Możesz znaleźć FAQs w swoim języku lokalnym tutaj.


Jaki jest harmonogram Otwartych Naborów i faz ich oceny?

Pl3.jpg


Are there any bonus points for COVID-19 mitigation or for the inclusion of sensitive social grops in this call? Because the Word template doesn't show any. It was the same case with template for the previous KTE, but the fields exsisted in the online submission form?

No bonus points for COVID. The inculsion of sensitive social groups should implicitly be covered in the Impact and will be graded by the evaluators.


Can it be 1 technology partner and 2 technology recipients from 3 different countries or is it exclusively limited to 2 partners?

For the FTTE call exactly 2 partners from 2 different countires. The incoming CTTE call foresees such combination.

To clarify: there are 3 possible types of partners in the FTTE call. But it is not needed to have all partner types in one proposal. For example, both partners can be SMEs. However, if academia is included, there are restrictions. Academia can't be technolgy receiver hence there can't be two academic partners. Also SME has to be the leading partner and submit the proposal.


There is a max character limitation but it is not always mentioned whether this includes spaces or not?

Yes, the limit refers to entire text including spaces!


Will the powerpoint be online after this meeting?

The video of the vebinar and all presenttions will be shared in the follow up.


Can some employee travel if he/she hasn't een mention in the travel plans in the work plan? Can I list him in the resources as his salary because he will definitely be included in the project?

It is best if the workplan and udse of resources include more general formulations such as 1 person travel from X to Y. Salaries for 3 employees. It is precise but avoids complications. Names can bring problems by the time the project starts. You don't have to provide exact amounts of salaries. These can be confidential.